İzmir Lokma İkramı

İzmir lokma ikramı; çeşitli etkinliklerde, İzmir’e özgü olarak gerçekleştirilen bir catering hizmetidir. Hem her tülü organizasyonda davetlilerinize Türk kültürünü yansıtan bir ikram hizmeti olarak sunabilir, hem de acı tatlı anılarınızı dostlarla paylaşmak için lokma ikramları yapabilirsiniz.

İzmir lokma, Osmanlı’da bu yana hala tercihe dilen, saray lokması veya saray tatlısı olarak da bilinen bir tatlıdır. Lezzetinden öte, manevi duyguları da ağır basan bir tatlıdır. Mutlu ve acı haberleri dostlarla paylaşmanın yolu olarak, İzmir’de İzmir lokma ikramları yapılır. Açılış organizasyonu, piknik organizasyonu, şenlik organizasyonu, festival organizasyonu, düğün organizasyonu gibi etkinliklerde de tatlı ikramı olarak konuklara sunulur.

Trendy Organizasyon firması olarak, organizasyonlarınızda konuklarınızda ikram etmek için, İzmir lokma ikramı hizmeti veriyoruz. İzmir ve yakın çevresi başta olmak üzere, Ege Bölgesi ve tüm Türkiye’de gerçekleştireceğiniz etkinlik ve organizasyonlarınızda, saray lokma ve İzmir lokma ikramlarımızdan yararlanabilirsiniz.

İzmir Lokma İkramı

İzmir lokma ya da diğer bilinen adıyla saray lokma, mayalanmış hamurun kızartılması ve ardından şerbetlenmesiyle yapılan bir tatlıdır. Osmanlı döneminde, saray önlerinde dağıtılan bir tatlı olduğundan, saray lokma tatlısı olarak da biliniyor.

İzmir lokma yuvarlak top şeklinde dökülürken, saray lokma ise halka şeklinde dökülüyor ve sunuluyor. İzmir’e özgü bir tatlı olarak da bilinen lokma tatlısını, İzmir’de sokak başlarında, cami önlerinde ve mahallerde görebilirsiniz. Eski dönemlerden bu yana, güzel ve acı haberler alındığında, insanlar ücretsiz lokma ikramı yapıyorlar ve işlek bölgelerde, mahallelerde İzmir lokma dağıtımı yapıyorlar. Sınav kazanmak, yeni bir işe girmek, ev veya araba almak gibi, dua ve dileklerin kabul olduğunu düşündükleri önemli ve güzel olaylarda, tatlı ikramı ile mutluluklarını paylaştıklarını ve ikiye katladıklarını düşünüyorlar. Ölüm ve kayıp gibi acı olaylarda da, tanıdıkları tanımadıkları kişilere İzmir lokma ikramları yaparak acılarını paylaşıyorlar.

İzmir Lokma Nasıl Yapılır?

İzmir lokma veya diğer bilinen adıyla saray lokma tatlısı için profesyonel catering ekimizle hizmet veriyoruz. Son teknoloji lokma tatlısı makineleri kullanıyoruz. Mayalanmış hamuru makinede kızartıp, şerbetliyoruz. Tarçın, karanfil ve zencefil gibi baharatlarla şerbeti zenginleştirip, lezzetli bir aroma katıyoruz. İstediğiniz bölgelerde dağıtımını yapıyoruz.

Açılış organizasyonu, düğün organizasyonu, piknik organizasyonu gibi etkinliklerinizde de, konuklarınıza İzmir lokma ikramları yapabilirsiniz. Ayrıca macuncu, pamuk şekerci gibi sokak satıcıları hizmetlerimizden de yararlanabilirsiniz.