Uçan balon süsleme, eğlence organizasyonlarında en çok tercih edilen ve organizasyon mekanında en çok dikkat çeken süsleme tekniklerindendir.

Uçan balon; yanıcı veya yakıcı olmayan bir gaz olan helyum gazıyla yapılır. İçindeki gaz sayesinde yer çekimine meydan okur. Hem açık alanlarda hem de kapalı mekanlarda gerçekleştirilecek olan organizasyonlarda kullanılabilir.

Trendy Organizasyon firması olarak uçan balonları sadece süsleme alanında değil, eğlence aktivitelerinde de kullanıyoruz. Hem yetişkinlerin hem de çocukların ilgisini çeken uçan balonlarla, uçan balon servisi hizmeti veriyoruz. Animasyon ekibimizle gerçekleştirdiğimiz uçan balon servisini, doğum günü organizasyonu, evlilik teklifi organizasyonu gibi organizasyon ve etkinliklerde kullanıyoruz.

Kaliteli ekipmanlar ve profesyonel ekibimizle verdiğimiz uçan balon süsleme hizmetini, yalnızca İzmir ve yakın çevresine değil, Ege Bölgesi ve tüm Türkiye’ye veriyoruz.

Uçan Balon Süsleme Nedir, Nasıl Yapılır?

Uçan balon süslemeler, doğada yanıcı ve yakıcı olmayan zararsız bir gaz olan helyum gazıyla yapılır. Standart boyutlarda ve zeplin balon gibi farklı boyutlarda balonlar, helyum gazıyla doldurulur. Ancak burada helyum gazı miktarının profesyonel bir şekilde ayarlanması gerekir. Az doldurulan uçan balonların dayanıklılığı çok az olur, hemen sönebilirler. Çok fazla helyum gazıyla doldurulduğunda ise balon patlayabilir, dayanıklılık süresi de az olur.

Uçan Balon Süsleme Çeşitleri

Her türlü organizasyon ve etkinlikte uçan balon süslemeler kullanılabilir. Doğum günü organizasyonu, evlilik teklifi organizasyonu, düğün organizasyonu ve kurumsal organizasyonlarda da farklı uçan balon süslemeler tercih ediyoruz.

Kapalı Mekanlarda Uçan Balon Süslemeleri

Doğum günü organizasyonu, nişan organizasyonu ve düğün organizasyonu gibi kapalı mekanlarda kullanılan balon süslemelerde, uçan balonları öbek öbek tavana bırakarak bir süsleme tekniği uyguluyoruz. Şişirilen uçan balonları rafya ipi, saman rafya, kahverengi ip gibi çeşitli iplerle bağlıyoruz. Tavanda rengarenk bir ahenk yaratan uçan balonların ucuna ise fotoğraf ve çeşitli notlar bağlıyoruz. Özellikle evlenme teklifi organizasyonu ve sürpriz doğum günü organizasyonlarında çok sık tercih edilen bir balon süsleme tekniği.

Açık Alanlarda Uçan Balon Süslemeler

Açık havada gerçekleştirilen outdoor organizasyonlar ve etkinliklerde, uçan balonları çeşitli objelere sabitliyoruz. Sahne, çardak, gazebo, masa, sandalye ve yürüyüş yolu gibi objelere bağlayarak öbek öbek balon süslemeler yapıyoruz.

Zeplin Uçan Balon Süslemeler

Zeplin balon, standart boyutlardan çok daha büyük olan dev balonlardır. Üzerlerine marka logosu, sosyal mesaj veya not basılabilir. Binaların ve mekanların üzerine asılır. Gökyüzünde uçan balon gösterisi yapılır. Özellikle milli bayramlarda, kutlama mesajları veya Türk bayrağı baskılarıyla yapılan zeplin balonlar çok sık tercih ediliyor.

File Balon Süslemeler

File balon; içi uçan balonlarla dolu olan bir sistemdir. File malzemenin içerisi konsept rengine uygun en az 200 adet balonla doldurulur. Açık alanda gerçekleştirilen organizasyon ve etkinliklerde, file sistemine bağlı misina çekilerek bir anda balon yağmuru başlar. Gökyüzü rengarenk balonların dansıyla renklendirilir.