Kuklalar ve Kukla Gösterileri Trendy Organizasyon
Kuklalar ve Kukla Gösterileri

Kuklalar ; hem çocuklara hem de yetişkinlere hitap eden bir gösteri sanatıdır. Eğlence organizasyonlarında ve okul etkinliklerinde kukla tiyatrosu ve kukla gösterileri hizmetimizden yararlanabilir, keyifli bir aktiviteye tanık olabilirsiniz. Günümüzde en çok bilinen kukla tiyatrosu örneği; Hacivat ve Karagöz etkinlikleridir. Kukla sanatçıları, Hacivat ve Karagöz’ü esprili, nükteli ve mizahi bir dille konuşturarak seyirciyi eğlendirir.

Eski Türk geleneklerimizden olan kukla tiyatrosu, özel gün ve haftaların, Ramazan eğlencelerinin, okul ve belediye etkinliklerinin en sevilen aktivitesi olmuştur. Kukla tiyatrosunda sahnede hem eski Türk kültürünü tanıyabilir, hem de sanatçıların nükteli animasyonlarıyla eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Trendy Organizasyon firması olarak animasyon ve organizasyon alanında tecrübeli ekibimizle siz değerli müşterilerimize hizmet veriyoruz.

Kuklalar ve Kukla Tiyatrosu

Kukla tiyatrosu; tiyatro sahnesinde, kuklaları oynatarak ve mizahi bir dille konuşturarak yapılan sanatsal tiyatro gösterisidir. Kukla tiyatrosu ve kukla gösterisi, bilinen en eski sahne sanatları gösterileridir. Orta Asya ve Türk kültürünün vazgeçilmez sanat unsurlarından biridir.

Günümüzde ne yazık ki az rastladığımız kukla tiyatrosu ve kukla gösterilerinin birçok çeşidi olduğu biliniyor. En çok bilinen ve günümüzde de uygulanan çeşitleri ise ip kuklası ve el kuklası.

El kuklası; kukla sanatçısının elleriyle oynattığı kukla gösterisidir. El kuklasında kukla sanatçısı, kuklada kullanacağı maskotları sahnede elleriyle oynatarak yönetir. Sahnenin arkasından da kukla karakterlerini seslendirir. Sahnede sanatçı görünmez. Yalnızca maskotlar vardır.

İp kuklası; kukla sanatçısının, kukla maskotlarını, iple yönetmesidir. İp kuklasında sanatçı, iplere takılı olan kukla maskotlarını sahnenin yukarısından yönetir. Sahnede maskotların tamamı görünür. Sanatçı görünmez. El kuklasında olduğu gibi burada da kukla sanatçısı kukla maskotlarını ve karakterlerini, mizahi ve nükteli bir dille seslendirir.

Kuklalar ve Kukla Gösterileri Hangi Etkinlik ve Organizasyonlarda Tercih Edilebilir?

Kuklalar ve kukla gösterileri, sanat ve eğlencenin en saf, en keyifli halidir. Özel gün ve etkinliklerinizde ve eğlence organizasyonlarınızda kukla gösterilerimizden yararlanabilir, sıra dışı ve bol kahkahalı bir etkinlikle konuklarınıza sürpriz yapabilirsiniz.

  • Ramazan Eğlenceleri: Ramazan ayı boyunca gerçekleştireceğiniz AVM etkinlikleri, okul etkinlikleri, belediye etkinlikleri ve her türlü organizasyonda, kuklalar ve kukla gösterileri ile konsepte uygun oyun ve gösterilerimizden yararlanabilirsiniz.
  • Okul Şenlikleri ve Şenlik Organizasyonları : Ana okul, ortaokul, lise ve üniversite okul şenliklerinizde, her yaş grubuna ve konsepte uygun olarak uyarladığımız kukla gösterileri hizmetimizi tercih edebilirsiniz.
  • Belediye Etkinlikleri : Belediyeler olarak düzenlediğiniz özel gün ve haftalarda, milli ve dini bayramlarda, hem çocuklara hem de yetişkinlere özel kukla gösterisi hizmeti verebilirsiniz.

Bunların dışında doğum günü organizasyonu, sünnet organizasyonu ve festival etkinlikleri gibi eğlence organizasyonlarınızda kukla gösterilerimize ek olarak, canlı heykel, dans gösterileri, ateş yutan adam gösterisi, jonglör ve sihirbaz gösterilerimizden de yararlanabilirsiniz.