Canlı Heykel Gösterisi

Canlı heykel; profesyonel animatörlerce gerçekleştirilen bir animasyon gösterisidir. Hayali ya da gerçek kişileri canlandırılan heykel sanatçıları, hiç hareket etmeden kıpırdamadan saatlerce dururlar. Bir projeye dikkat çekmek, etkinlikleri eğlenceli hale getirmek için gösteri yaparlar. Canlı heykeller, yediden yetmişe herkese hitap eder. Gösteri sırasında ve etkinlik süresince, izleyenler tarafından büyük merak uyandırırlar. Eğlence organizasyonu ve etkinliklerinizi sıra dışı yapmanın en güzel en sanatsal yoludur heykel gösterisi.

Organizasyon ve animasyon alanında profesyonel, tecrübeli ve vizyon sahibi ekibimizle, etkinliklerinizde profesyonel ve kaliteli bir hizmet veriyoruz. Animasyon gösterileri ve sahne gösterilerimizle, konuklarınızın ve organizasyon katılımcılarının keyifli ve unutulmaz anlar geçirmelerini hedefliyoruz. İzmir merkezli organizasyon ofisimizle, İzmir ve yakın çevresinde, Ege Bölgesi’nde ve tüm Türkiye’de organizasyon ve animasyon hizmetleri veriyoruz.

Canlı Heykel Gösterisi Nedir, Nasıl Yapılır?

Canlı heykel gösterisi; tiyatro sanatçılarının gerçekleştirdiği bir animasyon ve sahne gösterisidir. Canlı heykeller için sahne; cadde, sokak ya da bir alışveriş merkezi olabilir.

Gösteriden önce, organizasyon konseptine ve temasına uygun canlı heykel karakterlerine ve konseptine karar verilir. Canlı heykeller hayali ya da gerçek bir kişi olabilir, tarihi bir olayı canlandırabilir ya da sosyal bir mesaj verebilirler. Organizasyon konseptine ve canlı heykel karakterlerine karar verildikten sonra, karaktere uygun kostüm ve aksesuarlar hazırlanır. Canlı heykeli canlandıracak olan sanatçılar, etkinliğin karakterine ve ruhuna özenle ve titizlikle çalışırlar.

Etkinlikten önce kostümlerini giyen canlı heykellerin tüm vücutları ve kostümleri, baştan aşağıya metalik özel boyalarla boyanır. Karakterin ruhuna girerek etkinliği başlatırlar. Sabit bir jest ve mimikle öylece dakikalarca dururlar. Tüm dikkat onların üzerinde olduğunda, beklenmedik bir anda jest veya mimik yaparlar ve izleyenleri büyük bir şaşkınlığa uğratırlar. Hatta çoğu zaman izleyenleri de dahil ettikleri etkinlikler yaparlar.

Yediden yetmişe herkesin ilgisini çeken canlı heykellerin gösterilerini izlerken, biz yetişkinler bile hayrete düşüyoruz. Gerçek olmadığına inanmakta zorlanıyoruz. Dakikalarca canlı heykelleri izleyerek, mimik veya jest yapmalarını bekliyoruz.

Canlı heykel gösterisi, yalnızca profesyonel kişilerin yapabileceği bir gösteridir. Hem tiyatro, hem canlı heykel eğitimi almış kişiler yapabilir. Çünkü, engel olunamayan çok fazla uyarıcıya maruz kalınır. Örneğin; bir alışveriş merkezinde heykel gösterisi yaparken, küçük çocuklar gelip canlı heykelleri hareket ettirmeye çalışır. Caddede, sokakta da bu tür davranışları çoğunlukla gözlemliyoruz. Bu sebeple, etkinliklerinizde canlı heykel gösterisine yer vermeden önce, canlı heykelleri iyi araştırmalısınız.

Sosyal sorumluluk projelerini yerine getirmek ve sosyal mesaj vermek için, belirli bir konuya dikkat çekmek için, canlı heykellerimizle etkili ve unutulmaz gösteriler yapıyoruz. Bu tür organizasyonlarınız için canlı heykeller dışında; dans gösterileri, ateş yutan adam gösterisi, tahta bacak adam gösterisi, bisiklet gösterisi, animasyon gösterileri gibi etkinliklerimizden de yararlanabilirsiniz.