Karikatürist ve Karikatür Çizimi

Karikatürist; olayları, durumları, objeleri ya da kişileri, mizahi bir dille ele alan ve resmeden kişidir. Karikatüristler, gözlemlerini, beyaz kağıt üzerine kara kalemleriyle abartılı bir şekilde resmederler. Eğlence organizasyonlarının en dikkat çeken ve sıra dışı etkinliklerinden biridir.

Karikatür çizimi bir sanat, karikatüristler de birer sanatçıdır. Yaratıcı bakış açıları, titizlikle yaptıkları gözlemleri ve resim yeteneklerini, kara kalem sanatıyla birleştiren karikatüristler, organizasyonlarda da görev alarak etkinliklerinizi renklendiriyorlar.

Trendy Organizasyon firması olarak, en yetenekli ve profesyonel karikatüristleri, organizasyonlarınıza konuk ediyoruz. Doğum günü organizasyonu, şenlik organizasyonu, festival organizasyonu, piknik organizasyonu, kına organizasyonu gibi etkinliklerinizi sıra dışı bir aktivite ile renklendiriyoruz.

İzmir ve yakın çevresi başta olmak üzere, Türkiye’nin her yerinde gerçekleştireceğiniz organizasyonlarınızda, Trendy Organizasyon firması olarak, tecrübeli ekibimizle hizmet veriyoruz.

Karikatürist Nedir, Karikatür Çizimi Etkinliği Nasıl Yapılır?

Karikatürist; şövalesi, beyaz kağıdı, kara kalemi ve sınırsız hayal gücü ile her şeyi mizahi bir şekilde resmeden resim sanatçısıdır. Tüm detayları titizlikle yakalayabilen gözlem yetenekleri, hayal güçleri, esprili bakış açılarıyla, organizasyonlarda yüzümüzü güldüren ve enerjimizi yükselten sanatçılardır.

Organizasyonlarda karikatür çizimi, organizasyon konseptine ve temasına uygun olarak yapılır. Örneğin; kına gecesi organizasyonlarında gelinin fotoğrafları veya çiftin isimleriyle esprili baskıların üzerine karikatür çizimleri yapılır. Bayi toplantıları, firma tanıtım etkinlikleri ve kurumsal piknik organizasyonlarında, markanızın veya firmanızın logosunun üzerine çizimler yapılır. Doğum günü organizasyonlarında da doğum günü organizasyonunun sahibinin ismi, resmi ve yaşı ile ilgili esprili çizimler yapılabilir.

Organizasyon konseptine uygun çizimlerle hem o günün anısını anlamlı bir hediyeyle konuklarınıza sunabilir, hem de marka firma tanıtımlarınızı etkili ve esprili bir şekilde yapabilirsiniz.

Organizasyonlarda Karikatürist ve Karikatür Çizimi

Organizasyon ve etkinliklerde, mekanın en çok dikkat çeken köşesi, karikatür sanatçısına ayrılır. Şövalesi, beyaz kağıdı ve kara kalemleriyle karikatürist, davetlileri resmetmeyi bekler. Bireysel olarak, çift olarak hatta aile olarak karikatüristimizin karşısına geçebilir ve ortaya çıkan muazzam eser için pozunuzu verebilirsiniz.

Kimi zaman günün anısına yaptığı karikatürleri de sergileyen sanatımız, organizasyon ve etkinliklere sıcacık ve esprili bir hava katar. Piknik organizasyonlarında, özellikle firmaları veya markaların kurumsal piknik organizasyonlarında tercih edilen bir etkinliktir. Ayrıca doğum günü organizasyonlarında da ayrı bir renktir.

Organizasyon ve etkinliklerinizi farklı kılmak ve sıradanlıktan uzaklaştırmak için, bisiklet gösterisi, karaoke, dans gösterileri, ateş yutan adam gösterisi çeşitli animasyon ve sahne gösterilerimizden de yararlanabilirsiniz.