Yer Volkanları

Yer volkanları; eğlence organizasyonlarında ve kutlama etkinliklerinde kullanılan pro teknik ürünlerdir. Yer volkanı ateşlendiğinde anlık olarak soğuk kıvılcım efekti verir.

Düğün organizasyonu, açılış organizasyonu, doğum günü organizasyonu, evlilik teklifi organizasyonu ve sahne gösterileri gibi eğlence organizasyonlarınızda, yer volkanı pro teknik ürün ve efektlerden yararlanabilirsiniz.

Trendy Organizasyon firması olarak, havai fişek ve pro teknik alanında uzmanlaşmış, profesyonel ve deneyimli bir ekiple birlikte çalışıyoruz. Ateşleyici yeterlilik belgesine ve atış bilgisine sahip ekibimizle, organizasyonlarınızda profesyonel bir hizmet veriyoruz. Kaliteli ürünler kullanıyor, insan sağlığı ve çevre güvenliğini önemsiyor, güvenlik önlemlerimizi maksimum düzeyde tutuyoruz.

İzmir ve yakın çevresi başta olmak üzere, Ege Bölgesi ve tüm Türkiye’de gerçekleştireceğiniz organizasyonlarınızda firmamızdan havai fişek ve pro teknik hizmet alabilirsiniz.

Yer Volkanları Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Yer volkanı, ateşlendiğinde anlık soğuk kıvılcım efekti veren pro teknik aygıtlardır. Ateşleme sırasında ortaya çıkan ateş soğuk ateş olduğundan zarar verici özelliği yoktur. Eğlence organizasyonlarında, konser etkinliklerinde kullanılır.

Yer Volkanı Çeşitleri Nelerdir?

Yer volkanları; yanma sürelerine, şekillerine ve kullanım alanlarına göre çeşitlere ayılır. Profesyonel ekibimiz, organizasyonlarınızda kullanacağınız yer volkanları ile ilgili sizi bilgilendirir ve yönlendirirler.

Şekillerine Göre Yer Volkanı Çeşitleri

Şekillerine göre volkanlar silindir yer volkanı ve konik yer volkanı olmak üzere ikiye ayrılır.

Silindir yer volkanı; silindir şeklinde olan yer volkanlarıdır. Silindir volkanlar ateşlendiğinde, soğuk ateş bir anda en yükseğe kadar çıkar ve sonra yavaş yavaş inmeye başlar ve söner.

Konik yer volkanı; konik şeklinde yer volkanlarıdır. Konik volkanlar ateşlendiğinde yavaş yavaş en yükseğe kadar çıkar ve bir anda sönerler.

Şekillerine göre sınıflandırılan yer volkanlarında, volkanların kullanım alanları ve süreleri değişmez. Ateşleme şekli aynıdır.

Yanma Sürelerine ve Çıkış Mesafe Yüksekliklerine Göre Yer Volkanı Çeşitleri

Yer volkanlarının yanma süreleri çıkış mesafe yükseklikleri ile doğru orantılıdır. Çıkış mesafesi en kadar yüksekse o kadar uzun süre yanarlar.

Eğer volkanlar iç mekanda kullanılacaksa, mekanın tavan yüksekliği, çıkış mesafesine göre seçilen volkanların belirlenmesinde önemlidir. Yanma süresi 20 saniye olan yer volkanlarının çıkış mesafe yüksekliği 2 metredir. 60 saniye kadar yanan volkanlar da 10 metre yüksekliğe kadar çıkabilmektedir. Biz genel olarak 35 saniye kadar yanabilen ve 2 buçuk metre yüksekliğe kadar çıkabilen volkanları tercih ediyoruz.

Kullanım Alanlarına Göre Yer Volkanı Çeşitleri

Kullanım alanlarına göre volkanlar iç mekan yer volkanı ve dış mekan yer volkanı olmak üzere 2’ye ayrılıyor. İç mekan yer volkanı kokusuz ve dumansız özelliğe sahip oldukları için kapalı mekanlarda tercih edilebiliyor. Biz Trendy Organizasyon firması olarak dış mekanlarda da iç mekan volkanları tercih ediyoruz.