Hacivat Karagöz Gösterisi Gölge Oyunu Trendy Organizasyon
Hacivat Karagöz Gösterisi Gölge Oyunu

Hacivat Karagöz gösterisi, yediden yetmişe hepimizin heyecanla, neşeyle, coşkuyla ve bol kahkaha ile izlediği bir mizah gösterisidir. Her yaş grubuna hitap eder, her yaş grubuna coşkuyla izletir kendisini Hacivat ve Karagöz.

Sahne gösterileri ve sahne sanatlarında, çeşitli şekillerde Hacivat ve Karagöz etkinlikleri vardır. Kukla gösterileri, gölge oyunu ve tiyatro gösterileri olarak Hacivat ve Karagöz etkinliklerini izleyebilirsiniz.

Ramazan eğlenceleri, AVM etkinlikleri, şenlik organizasyonu ve festival organizasyonlarında, Trendy Organizasyon firması olarak, çeşitli sahne gösterileri hizmetleri veriyoruz. İzmir ve yakın çevresi başta olmak üzere, Ege Bölgesi ve tüm Türkiye’de gerçekleştireceğiniz eğlence organizasyonlarınızda, Hacivat ve Karagöz’ü etkinliklerinize konuk ediyoruz.

Hacivat Karagöz Gösterisi Nedir?

Hacivat ve Karagöz gösterisi, hangi kültüre ve tarihe ait olduğu tam olarak bilinemeyen, ancak yediden yetmişe hepimizin tanıdığı, bildiği ve sevdiği karakterlerdir. En çok bilinen efsaneye göre, Bursa’da demirci ustası olarak çalışan Karagöz hazır cevaplılığı, kıvrak zekası ve nükteli esprileriyle, bir o kadar zeki ve hazır cevap ustabaşı Hacivat’ı kızdırır. Mesai saatleri boyunca, iki zeki ve eğlenceli adam sürekli olarak atışırlar. Diğer çalışanlar da bu ikiliyi izleyerek kahkahaya boğulurlar.

Hacivat ve Karagöz’ün nerden geldiği, ne yaptığı efsanelere dayansa da, hala yaşatılan karakterlerin sahneye uyarlanarak bir sanata dönüştürüldüğü ise hepimizin bildiği tek gerçek. Hem çocuklar hem yetişkinler olarak, Hacivat ve Karagöz karakterlerini sahnede izlediğimizde gülerken düşünüyor, eğlenirken sorguluyoruz.

Hacivat ve Karagöz Gösterileri Nasıl Yapılır?

Hacivat ve Karagöz karakterlerinin gösteriye dönüştürülmesi farklı sahne gösterileriyle oluyor. Trendy Organizasyon firması olarak, özel gün ve etkinliklerinizi, çeşitli Hacivat ve Karagöz gösterileri ile renklendiriyoruz.

  • Kukla Gösterisi: El kuklası ve ip kuklası yöntemleriyle Hacivat ve Karagöz karakterleri, kukla sanatçıları tarafından sahnede oynatılıyor ve sahne arkasından seslendiriliyor.
  • Gölge Oyunu : Hayvan derilerinden, gölge ve ışık oyunlarıyla Hacivat ve Karagöz karakterlerinin yaratılmasıyla oluşur. Gölge oyunu sanatçısı, sahnede Hacivat ve Karagöz’ü canlandırır ve seslendirir.
  • Tiyatrocularla Sahne Gösterisi : Deneyimli ve profesyonel tiyatrocular, Hacivat Karagöz kostümleri ve makyajlarıyla, sahnede Hacivat ve Karagöz’ü canlandırırlar. Jest, mimikler ve seslendirmeyle birlikte bütün bir Hacivat ve Karagöz gösterisi izletirler.

Hacivat ve Karagöz Gösterisini Hangi Etkinlik ve Organizasyonlarda Tercih Edebilirsiniz?

Özel gün ve etkinliklerinizde ve eğlence organizasyonlarınızda, Hacivat ve Karagöz gösterilerimize ek olarak, tahta bacaklı adam, ateş yutan adam, kuklalar ve bisiklet gösterilerimizden de yararlanabilir, konuklarınıza keyifli sahne ve animasyon gösterileri izletebilirsiniz.