Fasıl Ekibi Temini Kadın Fasıl Grubu Trendy Organizasyon
Fasıl Ekibi Temini Kadın Fasıl Grubu

Organizasyonlarınızı zenginleştiren, ortamınıza renk katan, hem sevindiren zaman zaman da hüzünlendiren fasıl ekibimizle organizasyonlarınıza konuk oluyoruz.

Düğün organizasyonu, doğum günü organizasyonu, kına organizasyonu gibi etkinliklerinizde, fasıl ekibi müziğiyle, konuklarınıza keyifli bir müzik dinletisi sunuyoruz.

Fasıl müziği, Türk kültüründe, her türlü organizasyonda yer verilen bir müzik. Fasıl grubu içindeki farklı enstrümanların sesi ile hem duygulanır hem de doyasıya eğleniyoruz.

Trendy Organizasyon firması olarak, uzun yıllardır, organizasyon sektöründe hizmet vermekteyiz. Organizasyonlarınızı başından sonuna kadar planlıyor, en küçük detaylara bile önem veriyoruz. Konuklarınızın keyifli vakit geçirmeleri için, sahne ve müzik ekibimizle birlikte profesyonel ve kaliteli bir hizmet veriyoruz.

İzmir ve yakın çevresi başta olmak üzere, Ege Bölgesi ve hatta tüm Türkiye’de fasıl ekibi, profesyonel DJ, trio grubu ve bando ekibi temini hizmetleri veriyoruz. Her türlü etkinlik ve eğlenceli organizasyonlarınız için firmamızın müzik ve sahne etkinlikleri hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Fasıl Ekibi Nedir?

Fasıl ekibi; Türk Sanat Müziği’ndeki eserleri aynı makamda söyleyen ve çeşitli enstrümanlar çalan kişilerin bulunduğu müzik grubudur. Fasıl, Türk Sanat Müziği’ndeki aynı makama ait eserlerin, ara nağmelerle profesyonel bir şekilde birbirlerine bağlanarak icra edilmesidir. Fasıl ekibinin çaldığı her bir müzik eseri de fasıl müziği olarak adlandırılır.

Her dönemde büyük ilgi gören fasıl müziğinin, 15. Yüzyıllardan günümüze kadar geldiğini görüyoruz. Ancak günümüzde, organizasyon ve etkinliklerde icra edilme şeklinde çeşitli değişiklikler var. Peşrev, yürük semai ve saz semaisi gibi eserlerin ara nağmelerle icra edildiği fasıl müziğine, artık şarkılar, oyun havaları ve sirtakiler de eklendi.

Organizasyonlarda ve etkinliklerde tercih ettiğimiz fasıl ekibi, en az 2 kişilik bir gruptan oluşuyor, bu sayı 25’e kadar çıkabiliyor. Ancak bizim önerimiz, en az 4 kişilik bir fasıl ekibinin kullanarak, farklı enstrümanlarla fasıl müziğini zenginleştirmek.

Fasıl ekibi, keman, kanun, ud, tef, bendir, darbuka ve klarnet gibi çeşitli yaylı, vurmalı ve üflemeli enstrümanlardan oluşuyor. Grubun en az 1 adet solisti bulunuyor.

Fasıl müziğinin ve fasıl ekibinin verdiği müzik ziyafetinin en önemli özelliği, çaldıkları şarkılara coşkuyla eşlik edilebilmesidir. Şarkılara coşkuyla eşlik ederken, fasıl müziğinin ve ekibinin bileştirici gücü ortaya çıkar.

Düğün organizasyonu, kına organizasyonu, açılış organizasyonu, şirket yemekleri gibi etkinliklerinizde eğlenceyi doyasıya yaşamak için fasıl ekibi temini hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Kına gecesi organizasyonlarınızda veya bekarlığa veda partisi gibi organizasyonlarınızda da tercihinize göre kadın fasıl ekibimizle keyifli bir müzik ziyafet veriyoruz.